Twój głos się liczy!!

Inicjatywa Ośrodka, „ZAKUP SPRZĘTU OGRODOWEGO (TRAKTORA WIELOFUNKCYJNEGO)” zakwalifikowana została do Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Abyśmy otrzymali 100 000,00 zł na zakup traktorka należy zagłosować za pomocą strony internetowej bo.slaskie.pl wybierając „Zadania w podregionie 3”, pozycję „MBO-0058/P3/20 Zakup sprzętu ogrodowego (traktora wielofunkcyjnego)”. 

Każdy głosujący może wykorzystać jeden numer telefonu w celu otrzymania kodu weryfikacji dla max. 5 osób – członków rodziny, przyjaciół, znajomych, itp.

Projekt zainicjowany przez radnego powiatu wodzisławskiego Józefa Sosneckiego, który zgłosił projekt do budżetu obywatelskiego. 

Brakowanie dokumentacji medycznej za rok 1999

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz.U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.) oraz §75 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzani (Dz. U. 2015 poz. 2069 z późn. zm.) uprzejmie informujemy, iż z uwagi na upływające okresy przechowywania dokumentacji medycznej istnieje możliwość odbioru indywidualnej dokumentacji medycznej (tj. historii chorób) z  roku 1999.

Indywidualna dokumentacja medyczna będzie wydana osobom uprawnionym za okazaniem dokumentu tożsamości.

Osoby zainteresowane odbiorem dokumentacji medycznej z tego okresu prosimy o zgłaszanie się do Działu Statystyki Medycznej (tel.: 32 412 31 50) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00 w nieprzekraczalnym terminie do 2020-04-10.

Po w/w terminie dokumentacja medyczna zgodnie z procedurą zostanie przeznaczona do brakowania (zniszczenia).

ZAPYTANIE OFERTOWE NA OPIEKĘ SERWISOWĄ OPROGRAMOWANIA INFOMEDICA oraz AMMS

ZAPYTANIE OFERTOWE NA WYKONYWANIE USŁUG OPIEKI SERWISOWEJ OPROGRAMOWANIA APLIKACYJNEGO INFOMEDICA/AMMS PRODUKCJI ASSECO POLAND SA DLA POTRZEB WOJEWÓDZKIEGO  OŚRODKA LECZNICTWA ODWYKOWEGO I ZAKŁADU OPIEKUŃCZO-LECZNICZEGO W GORZYCACH W 2020 ROKU

18.12.2019r.
Krzysztof Pałyga
Kierownik Administracji

Szczegóły w załączniku: zapytanie ofertowe – serwis oprogramowania

Wzór umowy: wzór umowy

Konferencja „ZASTOSOWANIE RÓŻNYCH PODEJŚĆ PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH W REALIZACJI PROGRAMÓW PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ”

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Gorzycach zaprasza na konferencję pracowników merytorycznych placówek leczenia uzależnień
województwa śląskiego. Tematem konferencji będzie:
ZASTOSOWANIE RÓŻNYCH PODEJŚĆ PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH W REALIZACJI PROGRAMÓW
PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Plan konferencji: Program konferencji – Wisła 2019

Jednocześnie informujemy, iż ze względów rodzinnych w konferencji nie weźmie udziału Konsultant Wojewódzki dla województwa śląskiego Pan Tomasz Mędrala.   W zastępstwie wykład  „Farmakologiczne leczenie uzależnienia od alkoholu” wygłosi lek. med. Roman Wojnar Dyrektor Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż Dyrektor NZOZ OLU Podbeskidzie

 

 

ZASTOSOWANIE „PSYCHODRAMY” W REALIZACJI PROGRAMÓW PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Gorzycach zaprasza na konferencję pracowników merytorycznych placówek leczenia uzależnień
województwa śląskiego. Tematem konferencji będzie:
ZASTOSOWANIE „PSYCHODRAMY” W REALIZACJI PROGRAMÓW
PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Szczegóły w pliku: Zaproszenie na konferencję.

NOWA OFERTA PROGRAMU TERAPII DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH!

NOWA OFERTA PROGRAMU TERAPII DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH!

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gorzycach od stycznia 2017 r uruchamia alternatywny program terapii uzależnień, oparty o krótkoterminową terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu – BSFT.

Jest to nowa oferta Ośrodka, przełamująca dotychczasowe stereotypy na temat terapii uzależnień. Jej celem jest koncentracja na zasobach pacjenta, co pozwala na ujawnienie ważnych potrzeb i uruchomienie procesów zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu. Prowadzona jest w formie indywidualnej i grupowej.

 

Program BSFT rozpoczyna się 5 stycznia 2017 r w pododdziale IIB, a jego cykl będzie trwał przez 4 tygodnie.

 

Kwalifikacji do udziału w programie będzie dokonywał zespół terapeutyczny oddziału.

 

Wszystkich zainteresowanych umówieniem się na spotkanie kwalifikacyjne do programu prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 10.00 pod nr telefonu 32 45 111 72 wew. 203.

 

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

1395054682

Do 29 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 doradcy podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to piąta tego typu wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Samorządu Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Mirosława Sekuły – Marszałka Województwa Śląskiego.