Konferencja „ZASTOSOWANIE RÓŻNYCH PODEJŚĆ PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH W REALIZACJI PROGRAMÓW PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ”

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Gorzycach zaprasza na konferencję pracowników merytorycznych placówek leczenia uzależnień
województwa śląskiego. Tematem konferencji będzie:
ZASTOSOWANIE RÓŻNYCH PODEJŚĆ PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH W REALIZACJI PROGRAMÓW
PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Plan konferencji: Program konferencji – Wisła 2019

Jednocześnie informujemy, iż ze względów rodzinnych w konferencji nie weźmie udziału Konsultant Wojewódzki dla województwa śląskiego Pan Tomasz Mędrala.   W zastępstwie wykład  „Farmakologiczne leczenie uzależnienia od alkoholu” wygłosi lek. med. Roman Wojnar Dyrektor Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż Dyrektor NZOZ OLU Podbeskidzie

 

 

ZASTOSOWANIE „PSYCHODRAMY” W REALIZACJI PROGRAMÓW PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Gorzycach zaprasza na konferencję pracowników merytorycznych placówek leczenia uzależnień
województwa śląskiego. Tematem konferencji będzie:
ZASTOSOWANIE „PSYCHODRAMY” W REALIZACJI PROGRAMÓW
PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ

 

Szczegóły w pliku: Zaproszenie na konferencję.

NOWA OFERTA PROGRAMU TERAPII DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH!

NOWA OFERTA PROGRAMU TERAPII DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH!

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gorzycach od stycznia 2017 r uruchamia alternatywny program terapii uzależnień, oparty o krótkoterminową terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu – BSFT.

Jest to nowa oferta Ośrodka, przełamująca dotychczasowe stereotypy na temat terapii uzależnień. Jej celem jest koncentracja na zasobach pacjenta, co pozwala na ujawnienie ważnych potrzeb i uruchomienie procesów zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu. Prowadzona jest w formie indywidualnej i grupowej.

 

Program BSFT rozpoczyna się 5 stycznia 2017 r w pododdziale IIB, a jego cykl będzie trwał przez 4 tygodnie.

 

Kwalifikacji do udziału w programie będzie dokonywał zespół terapeutyczny oddziału.

 

Wszystkich zainteresowanych umówieniem się na spotkanie kwalifikacyjne do programu prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 10.00 pod nr telefonu 32 45 111 72 wew. 203.

 

Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

1395054682

Do 29 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 doradcy podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218, pod którym osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to piąta tego typu wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Samorządu Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Mirosława Sekuły – Marszałka Województwa Śląskiego.

Przewodnik Informacyjny

W ramach realizacji działań Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, Samorząd Województwa Śląskiego opracował Przewodnik Informacyjny pn. „Dostępne Formy Opieki Zdrowotnej, Pomocy Społecznej i Aktywizacji Zawodowej dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Województwie Śląskim”. Publikacja zawiera dane teleadresowe instytucji z terenu województwa śląskiego, świadczących usługi z zakresu zdrowotnej opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, pomocy społecznej oraz aktywizacji i rehabilitacji zawodowej osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi.

Wersję elektroniczną Przewodnika udostępniono na stronie internetowej: http://niepelnosprawni.slaskie.pl/ w zakładce Baza wiedzy, poradniki.