Od 01.06.2026 r w Ośrodku Terapii Uzależnień obowiązują nowe standardy żywienia pacjentów, wprowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. w sprawie standardu organizacyjnego żywienia zbiorowego w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne.